LO Dreamroad

Miluju challenge, hlavně ty s moodboardy a barevnými paletkami.
 I love challenges, especially the ones with moodboards and colour pallettes :)


Tentokrát jsem tvořila pro moje oblíbené Lemoncraft. Mají pro tento měsíc nádherný moodboard, který musí inspirovat každou kreativní duši.
This time, I made layout for my favorite Lemoncraft. They have amazing moodboard this month, it must inspire every creative soul.


Jako podklad jsem použila nádherný papír s motivem dřeva z kolekce Heart painted- 02. (Pro papíry s motivem dřeva mám slabost :) ) Na papír jsem nanesla čiré geso, přes šablonu jsem nanesla texturovací pastu a potom jsem barvila ecoline barvičkama. Dozdobila jsem razítky.
As base paper I used paper with wood pattern from Heart painted collection- 02. ( I love wood pattern papers :) ) I added clear gesso on paper, texture paste through stencil and then I coloured with ecoline colours. At the end I added stamps.Pod fotku jsem použila malou sadu z kolekce Everyday spring.
Under photo I used small papers from Everyday spring collection.


Na dozdobení jsem použila chipboard od Lemoncraft (dostala jsem ho ve vítězném balíčku jako dárek), fialové jabloňové kvítky, velum, bílou rozetku a fialovou nit.
To decorate layout, I used chipboard from Lemoncraft (I had it in my winner package as a gift), purple apple flowers, vellum, white rosette and purple shread.


Komentáře

 1. This is so beautiful!! I love the colors and the layers!! Thank you so much for playing along with the Lemoncraft Challenge!!

  Lisa
  A Mermaid's Crafts

  OdpovědětVymazat
 2. It's beautiful!
  Thank you for playing along with us at Lemoncraft.

  OdpovědětVymazat
 3. Beautiful!!
  Thank you for joining us at Lemoncraft challenge :)

  OdpovědětVymazat
 4. Wow ... simply beautiful . Thank you for playing along with us at Lemoncraft.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat